کد مطلب: 95592 تعداد بازدید: ۲۳

روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران زنجان گزارش داد

تجمع طلاب در محکومیت توهین به مقدسات مسلمانان

پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰:۳۳
طلاب خواهران شهر زنجان همگام با عموم مردم در تجمع اعتراضی در محکومیت توهین به پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در مسجد جامع استان تجمع کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران به نقل از ایکنا زنجان، طلاب خواهر شهر زنجان همگام با سایر اقشار مختلف مردم در اعتراض به اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر رحمت (صلی الله علیه و آله و سلم) در مسجد جامع تجمع نمودند.

در این مراسم آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی معزز ‌فقیه در استان زنجان و امام جمعه شهر زنجان، اظهار کرد: پیام عاشورا، پیام استقامت و ایستادگی برای آرمان‌ها و اعتقادات است و سیداالشهدا خود را الگو و اسوه برای ما معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در طول حیات اسلام ۳ گروه در مقابل این دین الهی ایستادند، بیان کرد: این ۳ گروه شامل صاحبان، زر، زور و تزویر هستند که گاهی با هم عمل می‌کنند و هدف آن‌ها مقابله با اسلام است و یک روز در لباس ابوسفیان، یک روز لباس معاویه و یزید و امروز در پوشش ابرقدرت‌ها ظاهر شده است.

امام جمعه زنجان ادامه داد: دشمنان هرآنچه از دستشان برآمده با جنگ، دروغ و نیرنگ برای تضعیف اسلام انجام دادند، در حالی که ۴۲ سال قبل دین مقدس اسلام با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، موج بیداری بین مظلومان و مستضعفان ایجاد کرد و استکبار و در راس آن آمریکا و اتحادیه اروپا با تمام قدرت سعی کردند جلوی این بیداری را بگیرند.

وی تصریح کرد: مستکبران با تقویت غده سرطانی رژیم جعلی و کودک‌کش اسرائیل، تضعیف جبهه مقاومت و در راس آن‌ها ایران، سوریه، لبنان و فلسطین را نشانه گرفتند و از آغاز انقلاب اسلامی محاصره اقتصادی، بایکوت سیاسی، ترور، تقویت گروه‌های تروریستی و راه‌اندازی توطئه‌گران در داخل و خارج کشور را در پیش گرفتند.

خاتمی انقلاب اسلامی را پرتویی از مکتب عاشورا دانست و گفت: محور انقلاب اسلامی ولایت، مدل آن سیدالشهدا و راه ان استقامت و فداکاری است و طبق وعده‌های الهی وارث زمین، اسلام و مسلمانان و حق است. غده سرطانی اسرائیل برای نیل تا فرات نقشه دارد و تلاش کردند مسئله قدس شریف را از ذهن‌ها پاک کنند.

وی یادآور شد: در فرانسه به بهانه آزادی بیان به قرآن و پیامبر(ص) توهین کردند در حالی که در یهود و مسیحیت به آمدن رسول اکرم بشارت داده شده و توهین به اسلام توهین به همه ادیان الهی است و باید توجه داشت که توهین به مقدسات یک ملت، آزادی نیست.