کد مطلب: 93695 تعداد بازدید: ۷۶

مدرسه علمیه خدیجه کبری س منتشر کرد

بیانیه مدرسه به مناسبت هفته حجاب و عفاف

شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹:۱۶
مسئول روابط عمومی مدرسه علمیه خدیجه کبری س بیانیه مدرسه به مناسبت هفته حجاب و عفاف را منتشر کرد

بسم الله الرحمن الرحیم

یا أَیهَا النَّبِی قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَیأَن یعْرَفْنَ فَلَا یؤْذَینَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُوراً رَّحیمًا ﴿احزاب،۵۹

ای پیامبر، به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو: «پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند. این برای آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند [به احتیاط] نزدیكتر است، و خدا آمرزنده مهربان است.

بیست و یکم تیرماه سال ۱۳۱۴ برشی از تاریخ است، تاریخی که قدرت اسلام و اسلامیان و ضعف و سستی مکر و نیرنگ طاغوتیان را به گوش جهانیان می رساند، در این روز طاغوتیان به پشتوانه مستکبران علیه عفاف و حجاب زنان مسلمان ایرانی هجوم بردند و ایستادگان در برابر طاغوت نیز حماسه‌ای دیگر از ایستادگی و مقاومت در مقابل توطئه های مکّاران در ترویج بی‌بندوباری اخلاقی و اباحه‌گری، آفریدند.

حجاب و عفاف از احكام ضروري اسلام است كه عموم مسلمانان در رعايت آن اتفاق نظر دارند. كتاب، سنت، فقه و سيره‌ي اسلامي بر این امر مهم اهتمام و توجه ویژه دارد. از نظر اسلام، حجاب و عفاف فقط یک نوع پوشش تلقی نمیشود بلکه نوعی تفکر است که تمامی انسان ها به آن نیاز دارند.

حجاب و عفاف موضوعی نیست که خاص جامعه زنان باشد بلکه مردان نیز با پاسداری از حریم خانواده، و رعایت عفاف در تمامی ابعاد اعم از رفتارهای فردی، اجتماعی،خانوادگی و شغلی نیز نقش مهم و تأثیرگذاری را در این عرصه ایفا می کنند.

دشمنان تفکر اسلامی با برنامه ریزی های متعدد سعی در محو و بی ارزش جلوه دادن این مبانی دارند به طوری که دست به دامان تمامی تجهیزات خود اعم از نظامی، فرهنگی، اقتصادی و ... شده اند تا با تزریق تفکر "حجاب، محدودیت بزرگ"بتوانند پایه های اعتقادی و خانوادگی افراد را سست و در آخر متلاشی نمایند.

ما حوزویان به عنوان طلایه داران صیانت از حریم خانواده در اعتراض به مظاهر خلاف عفت در کشور و در راستای عمل به دستورات اسلام و آموزه های قرآنی، خواهان اجرای طرح ملی عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ پوشش اسلامی و احیاء ارزشهای اخلاقی و حفظ جایگاه بانوان و خانواده ها هستیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

حوزه علمیه خدیجه کبری (علیها السلام)