کد مطلب: 90854 تعداد بازدید: ۷۹

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان زنجان خبر داد.

آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران استان زنجان برای سال تحصیلی 1400-1399

یکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱:۴۶
سرکار خانم صالحی، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان زنجان، در گفتگو با روابط عمومی استان اعلام کرد، پذیرش حوزه های علمیه خواهران استان زنجان در مقطع سطح دو و سطح سه برای سال تحصیلی 1400-1399 از اول اردیبهشت ماه آغاز گردیده است.

پذیرش حوزه های علمیه خواهران استان زنجان در دو مقطع عمومی (سطح دو) و عالی(سطح سه) در 7 مدرسه علمیه سطح دو و یک مرکز تخصصی آموزش عالی (سطح سه) از تاریخ اول اردیبهشت ماه آغاز شد.

معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران اعلام کرد: پذیرش مقطع عمومی (سطح دو) به شیوه حضوری و تمام وقت از میان دارندگان مدرک دیپلم یا بالاتر انجام می شود.

خانم صالحی عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی، امسال آزمون ورودی سطح دو برگزار نخواهد شد و سوابق تحصیلی داوطلبان (معدل کل) به عنوان معیار سنجش علمی بوده و برای هر یک از رشته های تحصیلی داوطلبان با مدرک دیپلم، ضریب خاصی در نظر گرفته شده است.

ایشان افزود: داوطلبان از بالاترین امتیاز به میزان سه برابر ظرفیت مدارس علمیه استان برای مصاحبه معرفی می شوند.ظرفیت پذیرش مدارس علمیه استان در 7 واحد آموزشی- تربیتی، جمعا به تعداد 209 نفر می باشد.

وی در خصوص پذیرش سطح س استان خاطر نشان کرد: پذیرش سطح سه استان هم در مرکز تخصصی آموزش عالی نورالزهرا (س) زنجان در سه رشته فقه و اصول، کلام اسلامی و تفسیر و علوم قرآنی در مجموع با ظرفیت 45 نفر خواهد بود. پذیرش رشته تفسیر برای اولین بار به شیوه حضوری در استان صورت می گیرد.

در نهایت شایان ذکر است، استتان دارای 9 واحد آموزشی- تربیتی حوزوی می باشد،‌ که تقریبا در همه شهرستان های استان داوطلبان امکان تحصیل دارند. 8 واحد در سطح دو و یک واحد تخصصی آموزش عالی در سطح سه فعال می باشد.