کد مطلب: 89552 تعداد بازدید: ۱۵۸

مدرسه علمیه زینب کبری س ماهنشان برگزار کرد

جشن بزرگ میلاد بانوی کوثر

شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶:۳۷
جشن بزرگ میلاد کوثر همزمان با میلاد دخت نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه الزهرا (ص) با همکاری سپاه شهرستان و حوزه مقاومت بسیج، و حوزه علمیه زینب کبری (س) در روز شنبه در تاریخ 26/11/98 برگزار گردید.

این جشن با شکوه دخت نبی اکرم بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) با حضور مدیر حوزه های علمیه برادران استان زنجان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای جعفری، و مادح اهل بیت (ع) آقای قربانی و نماهنگ زیبای حضرت زهرا (س) به همراه گروه سرود وقرائت بیانه و دعوت از حافظ کل قرآن و در پایان تقدیر از طلاب ممتاز و بانوان شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای جعفری،نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت، درابتدای اين جشن روز زن را که مصادف با روز ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (سلام الله علیها)، تبریک عرض کردند، و افزودند: ولادت حضرت فاطمه( سلام الله عليها) خط بطلاني بر ظلم هايي كه به زنان مي شد، كشيد و اوج عزت زن در اسلام را پايه گذاري كرد.با بررسي همه زواياي زندگي حضرت فاطمه (سلام الله عليها) از شخصيت اين بانوي بزرگ بايد الگو گرفت زيرا دختر گرامي پيامبر اسلام (ص) همواره سر‌مشق نيكويي براي زنان و مردان عالم است .

ایشان خطاب به جوانان حاضر در اين جشن يادآور شد: جوانان عزيز عمرتان را به بطالت نگذرانيد و از لحظه لحظه زندگي خودتان براي كسب علم و دانش استفاده كنيد. بانوان نیز باید برای تداوم مسیر فاطمی به صورت جدی گام بردارند و حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را برای خود الگو قرار دهند.

جناب آقای جعفری در ادامه افزودند: انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند.

در پایان ایشان فرمودند که در انتخابات دوره جدید با تدبیر و بصیرت مسئولین اصلح را انتخاب کنید و در سرنوشت جامع شرکت داشته باشند.