کد مطلب: 89513 تعداد بازدید: ۲۷۰

مدرسه علمیه زینب کبری س ماهنشان برگزار کرد

در انتخابات مهم انتخاب موشکافانه و دقیق است

یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹:۳۴

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای زاهدی پور، امام جمعه محترم شهرستان ماهنشان و موسس مدرسه زینب کبری س با اشاره به ایام پیش روی انتخابات فرمودند: سلایق و علایق مختلفی برای یک انتخاب می تواند وجود داشته باشد از انتخاب کوچکترین شی و مورد گرفته تا بزرگترین، اما در انتخاب هایی که جنبه ملی و سرنوشت ساز دارد و می تواند زندگی و آینده شهر، استان و کشورمان را تحت تاثیر قرار دهد ولی گاهی ممکن است یک اشتباه نادرست و غلط منجر به پشیمانی و بروز پیامدهای سنگینی برای فرد و جامعه منجرشود.انتخاب درست و دقیق و موشکافانه یک انتخاب با بصیرتی خواهد بود. شاخص ها و معیارهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد که ممکن است از دید هر فرد وصاحب نظری دارای دلایل منطقی و موجهی باشد شاخص هایی که هرکدام آن برای یک انتخاب درست لازم و ضروری است و ممکن است در هرکاندیدایی وجود داشته باشد، اما باید به این نکته توجه داشته باشیم در هر منطقه ای که درآن زندگی می کنیم ممکن است نیازمند شاخص ها و چالش های متفاوتی باشد و هرچند کاندیدایی دارای جنبه های مثبت و گوناگونی باشد اما مرتبط با نیاز آن شهر، استان و جامعه نباشد و نتواند نیازهای مربوط به ان جامعه را برطرف سازد ممکن است کسی که وقتی سخن از فرهنگ به میان می آورد و فقط سراغ مولفه‌ های اقتصادی می‌رود، معلوم است که چه درکی از فرهنگ دارد و کسی که در عرصه مشکلات سیاسی، فقط بر مولفه جناهی و حزبی اصرار می‌ورزد، و سخنی از مسئولیت به میان نمی‌آورد، مشخص است که منطقه را به کدام سمت و سو سوق خواهد داد هر چند که در برنامه‌ های رسمی‌اش چیز دیگری اعلام کند.یک کاندا ممکن است در حیطه شغلی و مدیریتی خود بسیار فعال و موفق باشد و نیاز آن اداره یا سازمان را بتواند به شکل قابل توجهی برآورده سازد اما نتواند در حوزه نمایندگی و مشکلات مربوط به آن حوزه انتخابیه تاثیر گذار باشد و موفقیتی حاصل نماید.

 

 در ادامه ایشان فرمودند: پس به این نتیجه می رسیم که وظیفه دشوار و خطیری را بر دوش داریم که نسبت به آن باید مسئولانه و با توجه بیشتری بپردازیم و مرااقب استدلال‌های نادرست دیگران باشیم. در اینکه معیارهایی همچون تقوا و تعهد، ولایت مداری تحلیل صحیح از وضعیت جامعه داشته باشد..

حاج آقای زاهدی پور در پایان فرمودند:  مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) درباره ضرورت مسئولیت پذیری در انتخاب افراد اصلح می فرمایند:  ملت بايد تلاش خود را بكند، بايد زحمت بكشد و دنبال اصلح بگردد. من مكرّر عرض كرده ‏ام كه مسئله، مسأله‏ ى دين و خدا و اداى تكليف است. همچنان كه اصل انتخابات يك تكليف الهى است، انتخاب اصلح هم يك تكليف الهى است. بايد بگرديد، بين خودتان و خدا حجّت پيدا كنيد؛ يعنى بتوانيد از راهى برويد كه اگر خداى متعال پرسيد شما به چه دليل به اين فرد رأى داديد، بتوانيد بگوييد به اين دليل. بين خودتان و خدا، دليل و حجّتى فراهم كنيد و بعد با خيال راحت برويد رأى بدهيد. مردم بايد اين كار را بكنند و ما هم از خدا مى‏خواهيم و دعا و آرزو مى‏كنيم كه خداى متعال دلهاى مردم را به سمت نامزد اصلح آنكه واقعاً صلاحيتش بيشتر است هدايت كند.