کد مطلب: 89323 تعداد بازدید: ۲۹۳

مدرسه علمیه خدیجه کبری س زنجان برگزار کرد

جشنواره اسوه های صبر و مقاومت

یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰:۴۳
به گزارش معاونت فرهنگی حوزه علمیه خدیجه کبری (س) ، به منظور بزرگداشت و تکریم مقام مادران شهدا و ولادت حضرت زهرا (س) روز یکشنبه 27/11/1398 جشنواره اسوه های صبر و مقاومت با حضور مادران چند تن از شهدای والا مقام در جمع اساتید ، طلاب و کادر اجرایی، به صورت مشترک بین اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و حوزه علمیه خدیجه کبری (س) برگزار گردید.

در ابتدای مراسم، خانم فرح علمی فرد مدیر محترم حوزه علمیه خدیجه کبری (س) با اشاره به جایگاه زن در اسلام افزودند: دیدگاه دین اسلام نسبت به زن یک جایگاه ویژه است. زن سرچشمه عاطفه و محور عطوفت در منزل است.

وی با بیان دیدگاه غرب به زن، خاطر نشان کرد: جامع شناسان جوامع غربی می خواهند زن به عنوان موجودی خشن، لجام گسیخته و بی حیا باشد که همواره با همسرش در حال ستیز است.

این مقام مسئول، حضرت زهرا (س) را الگوی زن مسلمان عنوان کرده و افزود: زن و مرد با هم و در کنار هم به کمال می رسند و این مسئله را می توان از زندگی حضرت زهرا (س) آموخت.

ایشان با اشاره به روایت شریفی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله  در سخنان پایانی خود سفارش به بهبود نگاه به زندگی کرد و شهادت را جزو بهترین چیزهایی معرفی کرد که خداوند به بنده عطا می کند.

در بخش دوم، خانم عشرت فرجیون مادر شهیدان والامقام حمیدرضا و علیرضا بیات با قرائت متن ادبی با موضوع  مادر با بیان خاطراتی از فرزندان خود یاد و نامشان را گرامی داشت.

قابل ذکر است ، شهید علیرضا بیات در سن 21 سالگی در عملیات خیبر و شهید حمید رضا در سمت معاونت استانداری شهر البرز در کو ههای الموت به دلیل سقوط بالگرد به مقام والای شهادت نائل آمدند.

در ادامه جشنواره  با دعوت از مادحین حاضر در جلسه که هر دو طلبه حوزه خدیجه کبری (س) می باشند جشنی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) برپاشد .

در پایان برنامه از چهار نفر از مادران ارجمند شهدا و 20 نفر از طلاب تلاشگر در عرصه برپایی نمایشگاه "نگاهی نو به بیانیه گام دوم انقلاب" که به مناسبت دهه فجر در حوزه علمیه خدیجه کبری (س) برپا شده بود تقدیر گردید.