کد مطلب: 88376 تعداد بازدید: ۳۱۹

مدرسه فاطمیه ابهر برگزار کرد

ویژه برنامه روز شهادت حضرت زهرا س

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱:۳۷
ویژه برنامه روز شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید علی موسوی امام جمعه شهر قیدار با حضور 500 نفر از بانوان شهر ابهر و طلاب در مدرسه علمیه فاطمیه(س) ابهر برگزار گردید.

به گزارش خبر گزاری حوزه این برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد و پس از آن خانم حدادیان احکام حضور در فضای مجازی را برای بانوان بیان کرده و متذکر شدند که فضای مجازی همانند فضای حقیقی می باشد و ما موظفیم احکام آن را فرا بگیریم.

در ادامه ی این مراسمحجت الاسلام موسویامام جمعه شهر قیداربیان داشت: نگه داشتن دین در آخر الزمان بسیار سخت است زمانی که تشخیص حق از باطل سخت می شود و زمانیکه فضا بسیار غبار آلود است خواندن این دعا توصیه شده است" اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ، فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ، لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ؛ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ، فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ، لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ؛ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ، فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ، ضَلَلْتُ عَنْ دينى، خدایا خود را به من بشناسان، زیرا اگر خود را به من نشناسانی فرستاده‌ات را نشناخته‌ام، خدایا فرستاده‌ات را به من بشناسان، زیرا اگر فرستاده‌ات را به من نشناسانی حجّتت را نشناخته‌ام، خدایا حجّتت را به من بشناسان، زیرا اگر حجّتت را به من نشناسانی، از دین خود گمراه می‌شوم.

حجت الاسلام موسوی افزود: زمانیکه خلقت نوری حضرت زهرا(س) اتفاق افتاد نور حضرت تمام آسمانها و زمین را نورانی کرد«عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ (ع) قَالَ‏ قُلْتُ لَهُ لِمَ سُمِّيَتْ فَاطِمَةُ الزَّهْرَاءُ زَهْرَاءَ فَقَالَ لِأَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ خَلَقَهَا مِنْ نُورِ عَظَمَتِهِ فَلَمَّا أَشْرَقَتْ‏ أَضَاءَتِ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرْضُ بِنُورِهَا وَ غَشِيَتْ أَبْصَارُ الْمَلَائِكَةِ وَ خَرَّتِ الْمَلَائِكَةُ لِلَّهِ سَاجِدِينَ وَ قَالُوا إِلَهَنَا وَ سَيِّدَنَا مَا لِهَذَا النُّورِ فَأَوْحَى اللَّهُ إِلَيْهِمْ هَذَا نُورٌ مِنْ نُورِي أَسْكَنْتُهُ فِي سَمَائِي خَلَقْتُهُ مِنْ عَظَمَتِي أُخْرِجُهُ مِنْ صُلْبِ نَبِيٍّ مِنْ أَنْبِيَائِي أُفَضِّلُهُ عَلَى جَمِيعِ الْأَنْبِيَاءِ وَ أُخْرِجُ مِنْ ذَلِكَ النُّورِ أَئِمَّةً يَقُومُونَ بِأَمْرِي يَهْدُونَ إِلَى حَقِّي وَ أَجْعَلُهُمْ خُلَفَائِي فِي أَرْضِي بَعْدَ انْقِضَاءِ وَحْيِي‏.»

 « از امام صادق (ع)  سوال پرسيده شد که چرا حضرت فاطمه زهرا (س) زهرا ناميده شدند؟ فرمودند: براي اينکه خداوند عز و جل او را از نور عظمتش آفريد هنگامي که اين نور طلوع کرد، آسمان‌ها و زمين را به نور خويش روشن نمود و چشمان ملائکه از اين نور دچار حجاب شد و ملائکه به سجده خداوند متعال افتادند و گفتند: اي خداي ما و آقاي ما؛ اين نور چيست؟ خداوند متعال به آنان وحي فرمود که اين، نوري از نور من است که در آسمانم سکونت دادم؛ او را از عظمت خودم آفريدم و از صلب آن نبي خود که او را به انبياء ديگر برتري داده‌ام، به دنيا مي‌آورم و از آن نور ائمه‌اي را به دنيا مي‌‌آورم که به امر من به سوي حق دعوت مي‌نمايند و آنها را پس از اتمام وحي نبوي، خلفاي خودم روي زمين قرار مي‌دهم. »

 

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: این نور مایه ی هدایت ما انسانهاست و ما در این زمان بیشتر از همیشه نیازمند این نور هستیم و بیشتر باید خودمان را به حضرت زهرا (س)  نزدیک کنیم  هر قدر خودمان را به این حضرت نزدیک کنیم به همان میزان سعادتمند می شویم .

امام جمعه شهر قیدار در ادامه گفت: طبق بیانی از امام باقر(ع) امام زمان ظهور می کند بعد از غیبت و بعد از حیرت و در این دوره حیرت فقط انسانهای مخلص اهل نجات هستند  در این دوره ی حیرت شیطان تمام اعوان و انصار خود را جمع کرده تا مومنین را به زمین بزند امام زمان(عج) ظهور می کند شیطان زمین می خورد و بیچاره می شود.

وی  در ادامه افزود: مهمترین کار شیطان در این زمان قطع پیوند هاست در آخر الزمان طلاق ،قطع رحم و عاق والدین بیشتر می شود و نوک حمله ی شیطان روی پیوند هاست .

ایشان با اشاره به اینکه خانواده معبد و عبادتگاه است و اگر خانواده ساخته شود جامعه ساخته می شود و به تمدن سازی می رسیم افزود : شیاطینی انسی خانواده ها را نشانه گرفته اند و ما باید بنیان خانواده ها را با اجرایی کردن زندگی قرآنی و زندگی اهل بیتی محکمتر کنیم .

حجت الاسلام موسوی گفت: پیامبر خدا (ص) فرموده اند : «جُلوسُ المَرءِ عندَ عِيالِهِ أحَبُّ إلى اللّه ِ تعالى مِنِ اعتِكافٍ في مَسجِدِي هذا»چون این در خدمت همسر بودن پیوند خانواده را محکمتر میکند و در ادامه نیز بیان داشت: این رفتارها متقابل است اگر زنی هم از روی محبت یک لیوان آب به دست همسرش بدهد از عبادت یکسال برای او بهتر است و خدمت در خانواده کفاره ی گناهان کبیره است.

گفتنی است که این مراسم با مدیحه سرایی سرکار خانم فیروزی به پایان رسید و در ضمن در این مراسم پذیرایی و ایستگاه صلواتی در مقابل درب حوزه علمیه ی خواهران به صورت عمومی برپا گردید.