کد مطلب: 87995 تعداد بازدید: ۶۷

مدرسه علمیه الزهرا س هیدج برگزار کرد

فهم درست و عمل به موقع مردم که پادزهر فتنه 88 شد، بصیرت بود

سه شنبه ۱۰ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۴۱
به گزارش خبرنگار حوزه علمیه الزهرا(س) هیدج، در نشست بصیرتی که به مناسبت 9 دی در این واحد برگزار شد، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ابهر در جمع طلاب گفت: فهم درست و عمل به موقع مردم که پاد زهر فتنه 88 شد، بصیرت بود.

بنابر این گزارش، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ابهر، حجت الاسلام شاهسوند در ابتدا با بیان اینکه در قران کریم سند هدایت مردم تبلیغ با بصیرت است طبق بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، بصیرت را در فهم درست و عمل به موقع عنوان کرد و گفت: حماسه ی 9 دی بصیرت مردم ولایت مدار ایران اسلامی را نشان داد که از مکتب جاودانه و مبصرانه قیام عاشورا نشأت گرفت و امروز دهه بصیرت، مشت محکمی بر دشمنان دون اسلام و انقلاب است.

این مقام مسئول افزود:یکی از ابعاد بصیرت در مردم، بازخوانی تاریخ اسلام است و نمونه بارز فتنه از تاریخ اسلام در جنگ صفین مشهود است که به ما نشان داد ملاک ما تنها حجت خداست و قران بر سر نیزه نیست.

در فتنه 88 نیز عده ای از افراد بی بصیرت، دست مایه فریب دشمنان قسم خورده انقلاب شدند و با هتک حرمت ها، سعی در فروپاشی انقلاب نمودند که مردم جان بر کف به پشتوانه ولی فقیه و حجت زمان، با عمل به موقع از این بحران عبور کردند و امروز به 9 دی با شکوه انقلاب رسیدیم.

حجت الاسلام شاهسوند تصریح کرد: انتخابات 88 بی نظیرترین انتخابات پس از همه پرسی 12 فروردین 58 در ایران بود و همین امر دشمن را به هراس انداخت چرا که انتخابات بهترین بستر برای شکستن حصارها و تخریب یک نظام است از این رو با سوء استفاده از این شرایط و زیر سوال بردن انتخابات مبنی بر تحقق تقلب، غوغای فتنه را به پا کردند و مردم بی خبر را برای بیان اعتراض به خیابانها ریختند.

این مقام مسئول با اشاره و تبیین برخی اسناد عملکردی سران فتنه در سال 88،  بر لزوم بصیرت افزایی مردم توسط قشر مذهبی و طلاب تأکید کرده و گفت: امروز دشمن از حمله نظامی به کشورما مایوس است چرا که مالک اشترهای انقلاب کم نیستند اما امروز انقلاب و رهبری عمارها را می طلبند تا با روشنگری به مردم تفهیم و تلقین کنند که قدرت اثر انگشتشان بسیار بالاست و با همین یک اثر انگشت می توانند آینده و سرنوشت چهارساله کشورشان را در همه جهات خودشان رقم بزنند.

گفتنی است ایشان در پایان نیز به پرسش های سیاسی طلاب پاسخ گفت.