نمايش منو
کد مطلب: 14310 تعداد بازدید: ۵۹۲

برگزاری نشست بصیرتی : موسسه آموزش عالی حوزوی نورالزهراء

عرفه آیینه تمام نمای امام شناسی

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵:۰۰
همزمان با روز عرفه، موسسه آموزش عالی حوزوی نورالزهراء (س) نشست بصیرتی با حضور100نفر از طلاب نورالزهراء و خدیجه کبری (علیهماالسلام) و میهمانان غیرحوزوی در تاریخ 12/7/1393در این مرکز، برگزار نمود.
 همزمان با روز عرفه، موسسه آموزش عالی حوزوی نورالزهراء (س) نشست بصیرتی  با حضور100نفر از طلاب نورالزهراء و خدیجه کبری (علیهماالسلام) و میهمانان غیرحوزوی در تاریخ 12/7/1393در این مرکز، برگزار نمود.
در ابتدای مراسم سرکارخانم زهرا علمی فرد، مدیر موسسه نوالزهرا(س) به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان در ابتدا به اهمیت روز عرفه اشاره کرد وگفت: روز عرفه مثل عید قربان روزعید است به این دلیل که اگر همه بندگان دراین روز به درگاه خداوند تضرع کنند ناامید بر نمی گردند ولی از طرفی هم شیعه در این روز اندوهناک است چون سال روز شهادت مسلم بن عقیل (ع) است.
مدیر موسسه نوالزهرا(س) در ادامه به بیان ویژگی های روز عرفه پرداخت و بیان داشت که:1-روز عرفه ،روز در خواست از خداوند است .در روایتی از پیامبر (ص) داریم که می فرمایند: خداوند وحی فرستاد بر پیامبرانش که در این روز هر چه بندگان از خداوند بخواهند از فضل خداوند چیزی کم نمی شود.2- روز عرفه ،روزخوشبختی برای همه است. روایتی از امام سجاد (ع) است که امام کسی را که به جای درخواست از خداوند ، در روز عرفه از مردم درخواست می کند سرزنش کردند وفرمودند :وای برتو...
ایشان در ادامه به مبحث امام شناسی وشناخت ولی زمان خود اشاره داشت وبیان کرد :مردم مکه در زمان امام حسین (ع) به فکر مشکلات خود ودعاهای خود بودند ونسبت به امام زمان خودشان که غریبانه ناله سر داده بود بصیرتی نداشتند وبا وجود تبلیغ چهار ماهه آن حضرت در مکه، به یاری امام زمان خود نرفتند.
ایشان تاکید کرد: ما باید با دعای عرفه با امام زمان خود و امام عصر(عج) ارتباط برقرار کنیم و باید ولی زمان خودمان را بشناسیم وبا امام حسین(ع) عهد ببندیم که رهبرمان را تنها نگذاریم.

بعد از شرح و توضیح برخی از فرازهای دعای عرفه قرائت دعای عرفه آغاز گردید و خاتمه مراسم ذبح قربانی و تقسیم آن در بین نیازمندان بود