کد مطلب: 104022 تعداد بازدید: ۱۰

روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا س زنجان خبر داد

دیدار با خواهر گرامی شهید ناصر علمی‌فرد

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶:۲۸
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه الزهرا (س) زنجان، کادر این مدرسه با سرکار خانم زهرا علمی فرد، مدیر موسسه آموزش عالی نورالزهرا (س) و خواهر گرامی شهید ناصر علمی فرد همزمان با مراسمات بزرگداشت 22 بهمن ماه دیدار نمودند.

روز دوشنبه 20/11/99 جلسه بصیرتی با حضور کادر مدرسه علمیه الزهرا(س) در موسسه آموزش عالی نورالزهرا(س) با سخنرانی سرکار خانم علمی‌فرد مدیریت محترم این موسسه برگزار گردید.

در این برنامه سرکار خانم علمی‌فرد به آرمان‌های انقلاب و چگونگی حفظ این ارزش‌ها و انتقال به نسل‌های آینده اشاره نمودند.

 ایشان افزودند: وظیفه سنگین  انتقال میراث انقلاب به دهه‌های دیگر برعهده ما می‌باشد .  بحث شهید و شهادت مبحث سنگینی است تنها خداوند متعال عظمت و جایگاه و مقام شهدا را می‌داند.

امام خمینی(ره)  و افرادی که در این راه عزیزترین چیزی که جانشان بود را ایثار کردند، نعمت الهی انقلاب را به ودیعه گذاشتند و انقلاب را به دست ما سپردند پس باید در حفظ امانت دقت کنیم.

ایشان در ادامه فرمودند: در قیامت از نعمت‌ها سوال خواهد شد قطعا از خوردنی‌های ظاهری (به جز حلیت و حرمت آنها) سوال نخواهد شد ولی چیزی که سوال خواهد شد بحث انقلاب، ولایت، اهل بیت(ع) می‌باشد.

همه شهدا بدون استثناء سه ویژگی مثبت داشتند که از جمله آن‌ها‌: تاکید بر ولایت‌مداری - حفظ ارزش‌ها و استکبارستیزی بوده است که به لسان مختلف بیان نموده‌اند. پس اگر ما کم کاری نماییم و این نعمت‌ها را حفظ نکنیم مدیون خون شهدا و انقلابمان خواهیم بود  و در راه حفظ این ارزش‌ها باید به دو اصل  مهم و کلیدی ایمان و وحدت کلمه توجه نماییم این دو اصل مهم  موجب نگهداری این انقلاب خواهد شد.

این استاد گرامی در ادامه خاطر نشان کردند: انقلاب اسلامی باعث شکوفایی همه مردم گردید چرا که مردم ره یک ساله را در یک شب پیمودند و همه باید شکرگزار این انقلاب باشیم و خانم‌ها بیشتر از همه باید شاکر باشند زیرا امام خمینی(ره) بیشتر از هر زمان دیگر زمینه‌های علم و تحصیل و فعالیت‌های اجتماعی را فراهم نمودند.

در ادامه برنامه سرکار خانم علمی‌فرد به بیان خاطراتی از زمان انقلاب پرداختند و پس از آن  لوح تقدیر به همراه قرائت 40سوره ملک هدیه به روح مطهر شهید و والدین مکرمشان تقدیم ایشان گردید.

قابل ذکراست هدیه به موسسه عالی نورالزهرا(س) نیز اهدا گردید.