کد مطلب: 103855 تعداد بازدید: ۲۲

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و جمعیت هلال احمر زنجان

دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۰:۴۵
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و جمعیت هلال احمر به منظور فراهم کردن زمینه های همکاری و هماهنگی بیشتر بین دو نهاد مردمی خبر داد.

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و جمعیت هلال احمر زنجان

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و جمعیت هلال احمر به منظور  فراهم کردن زمینه های همکاری و هماهنگی بیشتر بین دو نهاد مردمی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی مدیر حوزه علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در این دیدار به تشریح فعالیت های فرهنگی حوزه علمیه پرداخت و افزود: حوزه علمیه خواهران یک نهاد مردمی است. طلاب خواهر تحصیل علم و پرداختن به امور علمی را در اولویت های خود می دانند لکن یک بانوی طلبه تاثیرگذار فعالیت های فرهنگی را نیز از وظایف ذاتی خود می شمارد. فعالیت های داوطلبانه و ارزشمند حوزه علمیه خواهران در زمینه تغسیل اموات کرونایی، دوخت ماسک، تشکیل کمیته مشاوره و دلجویی از خانواده های داغدار، کمک های مومنانه و ... از نمونه های بارز اقدامات داوطلبانه در سال 99 بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به اهمیت انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: تفاهم نامه مذکور به منظور ایجاد زمینه مناسب و استفاده از ظرفیت های موجود دو طرف  منعقد شده است. این همکاری قطعا در راستای پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی در بحث های اجتماعی و فرهنگی موثر و مفید خواهد بود. برگزاری دوره ها می تواند طلاب را بیش از گذشته توانمند و همکاری های متقابل را افزایش دهد.
 علی طاهری سرپرست جمعیت هلال احمر زنجان به تشریح کلی وظایف سازمان پرداخت و خاطرنشان کرد: هلال احمر در حوزه های مختلف فعالیت های فراوانی دارد، حوزه درمان و توانبخشی، حوزه جوانان و...  اعضای داوطلب در این سازمان از سنین 5 الی 70 ساله را شامل می شود و علاقمندان می توانند برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی و امدادی در شاخه های مختلف و مورد علاقه خود در هلال احمر عضو داوطلب باشند.
طاهری اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر را عامل محبوبیت و عضویت علاقمندان به فعالیت ها و مشارکت های اجتماعی دانستند و افزودند: اکنون بیش از 12000 جوان، 10000 داوطلب بالای سن 35 سال در حوزه های امداد و موارد مختلف سازمان عضو افتخاری هستند و فعالیت می کنند. علاقمندان با طی کردن آموزش های عمومی و تخصصی و پیش بیمارستانی می توانند توانمندی های قابل توجهی را جهت ارائه خدمات مناسب در حوادث غیرمترقبه و ... کسب کنند.
گفتنی است این برنامه با حضور مدیر و معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان، سرپرست جمعیت هلال احمر، معاون فرهنگی و مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر زنجان روز دوشنبه مورخ 27/11/99  در مدیریت استان برگزار شد.