کد مطلب: 103498 تعداد بازدید: ۱۴

در پی جشن انقلاب در حوزه معصومیه قیدار

بزرگداشت دهه فجر در حوزه معصومیه قیدار

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳:۳۹
مراسم دهه فجر در حوزه خواهران معصومیه قیدار با حضور پور شور طلاب و اساتید در محضر امام جمعه محترم حاج آقا موسوی، هیئت امنای مدرسه، خیرین با مجری‌گری خانم موسوی و با سخنرانی حجت‌الاسلام حاج آقا بیگدلی و مشاور مدرسه سرکار خانم الهی با رعایت پرتکل‌های بهداشتی برگزار گردید.

بزرگداشت دهه فجر در حوزه معصومیه قیدار

مراسم دهه فجر در حوزه خواهران معصومیه قیدار با حضور پور شور طلاب و اساتید در محضر امام جمعه محترم حاج آقا موسوی، هیئت امنای مدرسه، خیرین با مجری‌گری خانم موسوی و با سخنرانی حجت‌الاسلام حاج آقا بیگدلی و مشاور مدرسه سرکار خانم الهی با رعایت پرتکل‌های  بهداشتی برگزار گردید.

در این مراسم بعد از قرائت قرآن و اجرای سرود ملیسرکار خانم موسوی از دستاودهای حوزه علمیه در یک سال اخیر رونمایی کردند و از فعالیت‌های  بخش آموزش و پذیرش   فعالیت‌های فرهنگی، بسیج، مرکزنیکوکاری آمار ارائه دادند.

 حاج آقا بیگدلی به عنوان یکی از فعالین انقلاب، و ریئس سازمان تبلیغات شهر قیدار خاطرات پرمحتوای خود را بازگو کرده و به فعالیت‌های طلبه‌ها در یک مقطع زمانی که کسی جرات سخن گفتن به علت خفقان ایجاد شده توسط رژیم شاه را نداشت اشاره کرده و فرمودند بزرگترین خدمت به انقلاب این است که روزهای اوایل انقلاب به قلم گذاشته شود تا فراموش نگردد.

ایشان یاد آوری کردند دفاع ما از انقلاب به خاطر مادیات نبود بلکه به خاطر حق بودن انقلاب بود و آیه مبارکه  "جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا" را تلاوت فرمودند.

در ادامه اشاره به اینکه رژیم ساواک درحالیکه دست‌پرورده خود آمریکای‌ها در ایران بود و از زندانیان تا حد ناخن کشیدن و دیگر جنایت‌ها هیچ ابایی نداشتن و در کمال وحشی‌گری بودن با این حال مردم ایران را وحشی می دانستن و حق توحش به خودشان داده بودند و مردم ستم‌دیده ایران را وحشی تلقی می‌کردند.

ایشان اشاره کردند به اینکه آمریکای کنون نیز وحشی‌گری درآن وجود دارد و در خیابان‌های آن در بین پلیس آن راحت دیده می‌شود وقتی پا در گلوی یک سیاه پوست گذاشه و مظلومانه خفه می‌کنند با این همه می‌بینیم وقتی همه مردم با امام در سال ۵۷ بیعت کرد و آمریکا باور نمی‌کرد نشان از نفس حق بودن امام و انقلاب است که باطل‌ها خود به خود روشن شده و به حق می‌گرویدند.

در ادامه به دستاوردهای انقلاب اشاره کرده و فرمودند بهتر است برای درک بهتر این مساله قبل و بعد انقلاب را مقایسه کنیم.

همچنین ایشان به مشکلات جامعه از وضعیت فقر و نداری و مشکل منحوس کرونا اشاره کرده و فرمودند، مردم شریف بهتر است شایعات را از حقایق بازشناخته و بدانند که بیشتر آمارهای اقتصادی شایعات دشمنان نظام هست که قصد خفه کردن این نظام را دارند و اشاره کردند که این آگاهی بخشیدن مردم  بخش عمده‌اش وظیفه مبلغین طلبه می باشد و افزودند ازدیگر وظایف طلاب برای زنده نگه داشتن آرمانهای انقلاب از جمله امام راحل را در اینکه نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد باید عملی کنیم واین میسر نمی‌شود مگر با آگاهی آحاد ملت و مردم باید بدانند حق خوری‌هایی که صورت می‌گیرد کار نفوذی‌ها است نه نظام، و مردم نسبت به انتخابات باید آگاه‌تر باشند  بصیرت افزایی صورت بگیرد اینکه هر انتخابی ببیند ظلم پشت سر آن است یا رهایی از مشکلات مردم باید بدانند که امام حکومت را از دست رژیم ستمگر بیگانه رها کرد و آن را بوسیده انتخابات به دست خود مردم سپرد.باید وظیفه واجب امر به معروف ونهی از منکر در جامعه  فرهنگ‌سازی شود بخصوص در جمع بانوان و در مراسم‌های آنان در مساله حجاب، و دیگر وظایف خانوادگی واجتماعی.

ایشان اشاره کردند حجاب تاج بندگی یک زن است در این بندگی زن متوجه می‌شود دیگر مسائل همه فرع بوده چیزی که او را به کمال می‌رساند اطاعت امر خداوند است که می‌توان گفت درمورد زن حجاب نقش اول را دارد.و در پایان به الگوپذیری از امام راحل و مقام معظم رهبری در همه مراحل زندگی توصیه کردند.

در ادامه سر کار خانم الهی مشاور مدرسه .درموردراه اندازی گروه مادرانه توسط معاون فرهنگی و تشکیل اعضای گروه که مختص طلاب دارای فرزندباحضورکارشناس متخصص درامورمشاور توضیحاتی را بیان کردند.

#حوزه_خواهران_معصومیه_قیدار

@whc_znj