کد مطلب: 103496 تعداد بازدید: ۱۰

مدرسه علمیه زینب کبری ماهنشان برگزار کرد

جشن تکلیف ویژه دختران در ماهنشان

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱:۴۱
در روز شنبه 18 بهمن ماه، همزمان با میلاد باسعادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن تکلیفی برای دختران 9 ساله ماهنشانی توسط مدرسه زینب کبری ماهنشان برگزار شد.

 

مدرسه علمیه زینب کبری ماهنشان برگزار کرد؛

جشن تکلیف ویژه دختران در ماهنشان

در روز شنبه 18 بهمن ماه، همزمان با میلاد باسعادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن تکلیفی برای دختران  9 ساله ماهنشانی توسط مدرسه زینب کبری ماهنشان برگزار شد.

در این برنامه خانم صفری، استاد و مبلغ حوزه علمیه فلسفه تکلیف شرعی را تبیین و افزودند: جشن تکلیف یعنی اینکه نوجوانان به مرحله ای رسیده که این قابلیت را پیدا کرده که خداوند تعالی با او حرف بزند. تکلیف یعنی ماموریتی که خداوند به شما می دهد که اگر این ماموریت را به بهترین وجهی انجام بدهید، زندگی شخصی خودتان و زندگی اجتماعی را به خوشبختی نزدیک می‌کند؛ این معنای تکلیف است. لحظه‌ی تکلیف  شما و دوران بلوغ معنوی شما دوران بسیار مهمی است.

استاد حوزه، رابطه معنوی با خداوند متعال و حضور قلب در نماز را از امور مهم و اساسی تربیت معنوی دانستند و ادامه دادند: از همین حالا، از همین روزها و ماه‌هایی که تشرف به تکلیف پیدا کرده اید، رابطه ی خودتان را با خدای متعال مستحکم کنید. بهترین راه ارتباط با خدا، در درجه‌ی اول همین نمازی است که میخوانید. از همین حالا، از همین اغاز دوران تکلیف سعی کنید نماز را با توجه بخوانید.

ایشان انس با قرآن کریم، توسل و راز و نیاز با خداوند را به عنوان برنامه های روزانه دانستند و اشاره کردند: با قران انس داشته باشید؛ هر روز یک مقداری ولو چند ایه قران بخوانید و توجه  به معانی قران پیدا کنید. از توسل  واز دعا غفلت نکنید.

صفری به الگوگیری از زندگی نوجوانان  و جوانان شهید توصیه کردند: را  از یاد شهیدان غفلت نکنید. شهیدان عزیز ما کسانی بودند که در عین جوانی و بعضی در عین نوجوانی حاضر شدند برای خیر کشور، مصالح کشور، حفظ استقلال کشور، دفع دشمنان کشور، جان خودشان را  فدا کنند؛ این خیلی ارزش والایی است.